duminică, 23 septembrie 2012

MUNTENEGRU - SLOVACIA, prima semifinală de la Mini-Euro 2012

Duminica dimineata, la Chisinau, au debutat sferturile de finala ale Campionatului European de Minifotbal, editia 2012. In primul meci, revelatia acestei competitii, MUNTENEGRU, a inregistrat a patra victorie consecutiva de la inceputul intrecerilor, invingand cu scorul de 2-1 selectionata KAZAHSTAN. Cea de-a doua partida din sferturi a prilejuit si prima departajare de la 7 metri, SLOVACIA invingand CROATIA cu scorul de 4-2 la penaltiuri, dupa ce pe teren fusese 1-1, la finalul partidei. Slovacii, dupa meciul nebun de aseara, cand au recuperat de la 1-4 in fata Germaniei si au invins cu 5-4, au revenit pe teren cu aceeasi ambitie, dominand clar partida cu croatii, sub toate aspectele. Asadar, prima semifinala a competitiei este cunoscuta, MUNTENEGRU urmand sa intalneasca SLOVACIA. La ora aceasta se disputa al treilea sfert de finala, BULGARIA - CEHIA, cu cehii mari favoriti, dupa care va avea loc partida vedeta ROMANIA - REPUBLICA MOLDOVA.