joi, 11 aprilie 2013

CSMS Iaşi ajunge în careul de aşi al Cupei României la futsal

În această seară de 11 aprilie, Sala Ceahlăul a găzduit partida din sferturile de finală ale Cupei României la futsal, Ceahlăul Piatra Neamţ – CSMS Iaşi 3-5 (0-2).
Evoluţia scorului a fost următoarea: 0-1 (Cataramă), 0-2 (Despan), 0-3 (Cărare), 1-3, 2-3, 2-4 (Guţu), 3-4, 3-5 (Guţu).
Chiar dacă în ultimele minute gazdele pietrene au ieşit cu portarul în atac, ieşenii şi-au dovedit superioritatea şi au câştigat nu numai partida, ci şi un loc în careul de aşi al Cupei României la futsal.
CSMS Iaşi, sub conducerea antrenorilor Nelu Stancea şi Florin Nichifor, a evoluat în următoarea alcătuire: Chiriac – Cojocariu, Guţu, Despan, Baciu, apoi Torică – Cărare, Cataramă, Ruxandari, Pisică, Iftinca, Pricop. Pe banca de rezerve s-a mai aflat portarul Grigoraş.
Alte rezultate din sferturile de finală din această seară: CFF Clujana Cluj-Napoca - ACS Odorheiu Secuiesc 12-11, Spicom Sfântu Gheorghe - FC Progresul Focsani 12-3, CS City'us II Târgu Mureş - CS City'us Târgu Mureş 3-13.
În etapa a 21-a din Liga I, luni, pe 15 aprilie, de la ora 18.00, în deplasare, CSMS Iaşi se va confrunta cu CS United Galaţi.