joi, 28 noiembrie 2013

Victorie clară pentru handbaliştii lui Florin Spiridon şi Nelu Zepciuc

Într-un meci disputat în devans din cadrul etapei a XI-a a Seria A din Divizia A de handbal masculin, sala de sport din comuna ieşeană Miroslava a găzduit miercuri partida Politehnica Ştiinţa Miroslava Iaşi – LPS Piatra Neamţ 39-27 (21-6).
După o primă repriză de vis, ieşenii au oprit motoarele în repriza secundă şi au permis oaspeţilor să intre şi ei în joc, LPS-ul de sub Pietricica limitând astfel proporţiile scorului.
Pentru ieşeni au marcat Negru (16 goluri), Albu (7), Dîl (5), Sabău (3), Vulpe (3), Czari (2), Caciuc (1), Sărăcilă (1) şi portarul Mitrofan (1). Pe banca tehnică a gazdelor s-au aflat antrenorii Florin Spiridon (principal) şi Nelu Zepciuc (secund).
Joi, pe 28 noiembrie, se dispută celelalte meciuri ale rundei, după următorul program: CS UNIVERSITATEA Galaţi - HCM Câmpina, HC UNIVERSITAS Iaşi - CS UNIVERSITATEA Târgovişte (în Sala Polivalentă, de la ora 14.30, sub arbitrajul cuplului Toma-Popa), CSM Focşani 2007 - ŞTIINŢA MUNICIPAL DEDEMAN II Bacău, AS CS CSH TELEORMAN Alexandria - CSM Ploieşti, HC Vaslui - CSM Călăraşi (un mare derby, care va debuta la ora 18:00), HC Buzău 2012 - HCM Botoşani.