luni, 10 februarie 2014

O nouă remiză în Antalya pentru CSMS Iaşi

Sursa foto: CSMS Iaşi

După 0-0 cu ACS Poli Timişoara şi 2-3 cu georgienii de la Spartaki Tskhinvali, CSMS Iaşi a jucat astăzi contra sârbilor de la FK Proleter Novi Sad (locul 6 în Liga a II-a), totul petrecându-se în cantonamentul din Antalya.
În prima repriză, CSMS Iaşi a deschis scorul prin Olah, în min. 35, care a transformat o lovitură liberă. În repriza a doua sârbii au egalat şi scorul final a fost de 1-1 (1-0).
Marius Lăcătuş a utilizat pentru formaţia din Copou următorul “11” de start: Dani - Radovic, Cioranu, Vişa, Bădic - Olah, Dedu, Hoxha, Ţigănaşu - Dobre, Pălimaru. În repriza a doua, CSMS Iaşi a evoluat în următoarea garnitură: Bălan - Bosoi, Creţu, Avrămia, Vladu - Onofraş, Liviu Mihai, Novac, Mihalache - Herghelegiu, Crengăniş.
Joi, pe 13 februarie, CSMS Iaşi se va confrunta cu FC Avanhard Kramatorsk (Ucraina, locul 11 în a doua ligă), într-o nouă partidă amicală programată în cantonamentul de pregătire din Antalya, din Turcia.