luni, 10 martie 2014

Rezultate excelente pentru karateka de la CS Enpi Iaşi

Sportivii de la Clubul Enpi Iaşi au început noul an competiţional cu dreptul! La sfârşitul acestei săptămâni a avut loc la Vaslui Campionatul Naţional de Karate Tradiţional - Zona Moldovei, competiţie care a adunat la start 100 de sportivi de la 10 cluburi, printre ele fiind şi CS Enpi Iaşi.
La categoria copii I, Balaur Bianca a confirmat din nou rezultatele pe care le-a dobândit  în ultimii ani obţinând locul 1 la KATA individual şi locul 2 la KUMITE, iar împreună cu Bistriceanu Cristian a ocupat locul 3 la EMBU mixt.
Tot la aceeaşi categorie de vârstă, Bistriceanu Cristian a obţinut locul 2 la KATA individual.
O prestaţie bună a avut-o şi cel de-al treilea sportiv de la CS Enpi Iaşi prezent în competiţia de la Vaslui, Cozmiuc Yustin.
Chiar dacă nu a reuşit să urce pe podium, tânărul Cozmiuc Yustin a obţinut calificarea la Finala Campionatului Naţional de Karate Traditional, de pe locul 6 cucerit în proba de KUMITE individual.
De menţionat că stafful tehnic al CS Enpi Iaşi este alcătuit din instructorul sportiv Irina Pascaru (2 DAN) şi preşedintele Constantin Adăscăliţei (4 DAN).