marți, 3 februarie 2015

O nouă remiză în Antalya în contul CSMS Iaşi

Sursa foto: CSMS Iaşi

A treia partidă amicală pentru CSMS Iaşi, în cantonamentul din Antalya (Turcia) s-a disputat marți, 3 februarie, de la ora 15:00. CSMS Iași a întâlnit echipa poloneză Korona Kielce, deși inițial era programat un meci de pregătire contra celor de la Ruch Chorzow.
Meciul s-a disputat în cadrul complexului sportiv al Kamelya World Selin Hotel din Antalya şi s-a încheiat nedecis, la scorul de 1-1 (0-1).
Polonezii au condus la pauză prin golul marcat Fertovs, în min. 18, iar ieşenii au restabilit egalitatea în min. 85, prin Gabriel Bosoi.
În prima repriză, „11” de start al echipei din Dealul Copoului a fost: Caparco - Voicu, Fl. Plămadă, Mihalache, Țigănașu - Ciucur, Braga, Alex Crețu, Bole - Onduku, Boiciuc.
În repriza secundă, CSMS Iaşi a aliniat formaţia: Grecu (Grahovac) - Mitic, Ciucă, Markovic, Bădic - Bosoi, Braga, Enescu, Coșereanu - Onduku, Ciucur.
Nu a evoluat Olah, uşor accidentat. Mijlocaşul Liviu Mihai a intrat in programul normal de antrenamente, dar nu a evoluat fiind în urmă cu pregătirea fizică.
Următorul meci de pregătire pentru CSMS Iași va avea loc vineri, pe 6 februarie, contra echipei NK Zvijezda Gradacac (Bosnia