marți, 7 iulie 2015

Prima favorită a fost eliminată la Trofeul Municipiului Iaşi la tenis feminin !!!

Alexandra Zmău a revenit la arenele CFR Iaşi, alături de antrenorul Vergil Aghion

Primele rezultate de marţi, 7 iulie, de la Trofeul Municipiului Iaşi la tenis feminin, de la arenele CFR Iaşi, cu menţiunea că prima favorită a probei de simplu, ucrainianca Valeriya Strakhova (locul 324 WTA) a fost eliminată, iar ieşeanca Michele Alexandra Zmău a câştigat:
Terenul 1:
Ioana Loredana ROSCA [2] - Kerstin PECKL 6-1, 6-7 (4), 6-3:
Michele Alexandra ZMĂU - Cristina MOROI 6-2, 6-4.
Terenul 2:
Daniela FARFAN - Valeriya STRAKHOVA [1] 6-3, 6-4 !!!
Camelia-Elena HRISTEA - Ioana GUNA 6-2, 6-3.
Terenul 3:
Mihaela Lorena MĂRCULESCU - Mădălina GRIGORIU 6-1, 6-3.
Terenul 4:
Oana Georgeta SIMION [4] - Nadiya KOLB 6-1, 6-0
Irina FETECĂU [5] - Gabriela DUCA 6-3, 6-1.
Celelalte 8 partide vor debuta la ora 15.30, cu menţiunea că meciul dintre ieşeanca Andreea Prisacariu (15 ani) şi Ana Victoria Gobbi Monllau (Argentina, 18 ani, locul 1082 WTA) va fi al doilea joc de pe terenul 1, deci va începe în jurul orei 17.30-18.00.
În turul secund al probei de simplu, Michele Alexandra Zmău (19 ani, de la CS CFR Iaşi, dar se pregăteşte de 5 ani în Italia) se va duela cu Daniela Farfan (Argentina, 18 ani, locul 1051 WTA).
Tot în turul secund, dar al probei de dublu, cuplul ieşean Andreea Prisacariu / Michele Alexandra Zmău va întâlni prima pereche favorită a competiţiei, alcătuită din Ioana Loredana Roşca şi Oana Georgeta Simion (locul 839 WTA).
Finalele competiţiei sunt programate vineri, 10 iulie, la ora 17.00 (la dublu feminin), respectiv sâmbătă, 11 iulie, de la ora 11.00 (la simplu).